Zalety ogrodzenia panelowego

Nie bez powodu przyjęło się, że ogrodzenie jest wizytówką domu. Takie podejście sprawia, że wybór odpowiedniego modelu nierzadko spędza sen z powiek. Chcemy znaleźć rozwiązanie wytrzymałe, estetyczne i funkcjonalne. Właśnie dlatego coraz większą popularność zdobywają ogrodzenia panelowe, łączące wszystkie wspomniane cechy. Jakie są największe zalety ogrodzenia panelowego?

Ponadczasowa estetyka

Wybierając ogrodzenie w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na jego wygląd. To, co trwałe, nie musi być jednocześnie brzydkie i masywne. Mimo iż ogrodzenia panelowe są wyjątkowo wytrzymałe, cechują się jednocześnie estetyczną prezencją. Bez względu na styl aranżacji ogrodu czy domu (nowoczesny, klasyczny, rustykalny), możemy mieć pewność, że ogrodzenie panelowe zawsze doskonale się wkomponuje. Często wybierane jest właśnie ze względu na swoją uniwersalność.

Ogrodzenie panelowe umożliwia posadzenie wokół niego różnej roślinności, co wniesie do całości element natury i swojskości. Dobrze prezentują się np. rośliny pnące, choć należy pamiętać, aby mimo ich obecności mieć możliwość konserwacji ogrodzenia. 

Łatwy montaż

W przeciwieństwie do oryginalnych i skomplikowanych ogrodzeń z kamienia czy desek, ogrodzenie panelowe jest szybkie i bezproblemowe w montażu. Charakteryzuje się bowiem prostą formą i niewielką liczbą elementów. Przy odrobinie zdolności manualnych nie będzie konieczne nawet wynajmowanie ekipy montażowej. 

Ogrodzenie, które przetrwa lata

Kolejną istotną zaletą jest wspomniana trwałość takich ogrodzeń. Skutecznie oddzielają działkę od okolicznych posesji, zabezpieczając przed włamaniem czy wtargnięciem niepożądanych osób lub zwierząt. Solidność wybranego ogrodzenia jest podstawą, a panelowe z całą pewnością takie właśnie jest. Dużym plusem jest także wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia oraz działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz czy silny wiatr. Zwykle producent stosuje ocynkowanie lub lakierowanie proszkowe, które uodparniają ogrodzenie panelowe na niszczące działanie korozji. 

Więcej niż jedno zastosowanie

Ogrodzenie panelowe najczęściej wykorzystywane jest celem odgrodzenia budynku mieszkalnego, czyli spełnia podstawową rolę każdego rodzaju ogrodzenia. Chroni dom i informuje, w którym miejscu znajduje się prywatna posesja. Jednakże można go wykorzystać także celem zabezpieczenia tymczasowej budowy, publicznego placu zabaw czy śmietnika (gdy chcemy sprawić, aby nie był widoczny). Ponownie z pomocą przychodzi uniwersalność ogrodzenia panelowego. 

Różnorodność 

Choć ogrodzenie panelowe kojarzy się głównie z metalowymi prętami, gama kolorów, stylistyki i wzorów jest dzisiaj ogromna! Możliwość malowania proszkowego sprawia, że możemy wybrać niemal każdą barwę. Z kolei poszczególne panele mogą mieć kształt łukowaty lub prosty. Górna część nierzadko posiada oryginalny, nietuzinkowy wzór, który pozwoli wyróżnić się na tle innych ogrodzeń.