Najtańsze ogrodzenie domu – jak tanio ogrodzić swoją działkę?

Oddzielenie działki od posesji sąsiadów czy terenów publicznych jest niezwykle ważne. Tym samym wyznaczamy granice, przez które nie powinni przechodzić obcy, dbamy o swoją prywatność i podnosimy ogólną estetykę posesji. Dzisiejszy rynek oferuje ogromny wybór różnego rodzaju ogrodzeń. Które będą jednak jednocześnie tanie i funkcjonalne?

1. Ogrodzenie metalowe lub drewniane

Najtańszą opcją będzie ogrodzenie z metalowych prętów bądź z drewnianych paneli. Metal to tworzywo nie tylko stosunkowo tanie, ale i niezwykle wytrzymałe. Posłuży przez wiele długich lat, gwarantując zachowanie sztywnej konstrukcji niepodatnej na czynniki zewnętrzne. Ponadto ogrodzenia metalowe są proste i szybkie w montażu, można bez problemu dopasować je do niestandardowych kształtów działki.

Z kolei ogrodzenia drewniane cieszą się wyjątkowymi walorami estetycznymi. Po odpowiednim zakonserwowaniu paneli również posłużą przez wiele lat, należy jednak pamiętać o ich regularnym odnawianiu i malowaniu.

2. Druciana siatka

Alternatywą dla tradycyjnych ogrodzeń są druciane siatki. To zdecydowanie najszybszy i najtańszy sposób ogrodzenia posesji, bez względu na obecność ewentualnych nierówności terenu. Trudności nie sprawia także dopasowanie parametrów siatki do własnych potrzeb czy preferencji. Jest banalnie prosta w montażu i z pewnością nie obciąży domowego budżetu. Cena za 1 metr oscyluje wokół 15-25 zł.

3. Ogrodzenie panelowe

Zaletami ogrodzenia panelowego są przede wszystkim: wszechstronność zastosowania (dobrze komponuje się ze stylem klasycznym, nowoczesnym, a nawet rustykalnym) oraz niska cena. Wyglądem może przypominać tradycyjną siatkę drucianą, cechuje się jednak nieco większą wytrzymałością, sztywnością i tym samym – stabilnością. Cena za 1 metr wynosi średnio 50 zł.